خاص

حلقه ازدواج ساده

حلقه ازدواج ساده يک حلقه فلزي با ارزش است که در تالار پذیرایی به یکدیگر داده می شود . و مشخص مي کند شخصي به فرد ديگري متعهد است. که معمولاً در انگشت سوم دست چپ استفاده مي‌شود. اما در برخي نقاط جهان (بلغارستان, نروژ, آلمان, لهستان يا روسيه) حلقه ازدواج ساده شان را در انگشت دست راست مي پوشند. همان طور که مي دانيد حلقه‌ نمادي از پيوند ازدواج مي باشد. که نمايان گر عشق بي پايان و هم چنين تعهد و وفاداري زوج هاي متاهل به يک ديگر است. اين نماد در فرهنگ هاي مختلفي وجود دارد. يکه زوجين آن را به نمايش مي‌گذارند تا تعهد و وفاداري زناشويي خود را نشان دهند.

حلقه ازدواج ساده
حلقه ازدواج ساده

تاريخچه حلقه ازدواج ساده
چرا حلقه ازدواج ساده را دست ‌چپ مي کنند؟
سنت استفاده ازحلقه ازدواج ساده چيست؟ چه زماني و توسط چه کساني اين سنت آغاز شد؟
حلقه ازدواج ساده معمولاً در انگشت سوم دست‌ چپ مي پوشند. يک پيشنهاد جايگزين براي اين سنت اين است که هر انگشت دست با يک سياره در سيستم‌هاي قديمي طالع‌بيني مربوط بوده است. و انگشت حلقه دست‌ چپ مرتبط به خورشيد است. به اين ترتيب پوشيدن حلقه ازدواج ساده بر روي آن انگشت دلالت بر دنيايي آگاه و شفاف جامعه انساني دارد. روميان از حلقه‌ها به عنوان مهر مالکيت و ثروت استفاده مي‌کردند. و هم چنين معتقد بودند که رگ اين انگشت مستقيما خون را به قلب منتقل مي کند. مصريان باستان يک حلقه پول را در انگشت زنان قرار مي دادند تا نشان دهند که اين زن نامزد دارد. و هم چنين غارنشينان اوليه طنابي را به دور انگشت زن مورد علاقه خود مي بستند و با اين کار اعلام مي کردند که اين زن نامزد دارد.
حلقه عروسي سلتيک
حلقه‌هاي عروسي اغلب با الگوهاي هندسي تزئين شده‌اند. که داراي سابقه طولاني و جايگاه مرکزي در هنر سلتيک مي‌باشند در واقع اغلب مربعي، سفت، يا بيش از حد رسمي، اما ارگانيک و بازتاب خاصي از منحني‌هاي يافت‌شده در طبيعت است. در حقيقت، Knots سلتيک که حلقه‌هاي عروسي را زينت مي‌دهد، ايده‌هاي حياتي و ابدي از نيروي زندگي را تزئين مي‌کنند. که همه آن‌ها نشانه خوبي براي يک مشارکت سودمند زندگي هستند.

انتخاب حلقه نامزدي
اين که چگونه حلقه نامزدي خودتان را انتخاب کنيد بستگي به هزينه اي که براي آن در نظر گرفته ايد دارد. نکات و مسائل مهم و سبک هاي متعددي در انتخاب حلقه هاي عروسي وجود دارند.
شما مي توانيد از پشت حلقه اي هم استفاده کنيد. نکات و راهنمايي هايي که براي شما ذکر مي کنيم در انتخاب پشت حلقه اي هم قابل استفاده مي باشد.
قبل از اينکه هيجان‌زده شويد و به نزديک‌ترين مغازه جواهر فروشي برويد، و حلقه انتخاب کنيد. بهتر است به چند نکته مهم و عملي که وجود دارد، توجه کنيد.


• بودجه اي که شما براي خريد حلقه در نظر گرفته ايد. بهتر است در محدوده بودجه بندي خودتان باشد.
• نوع حلقه خود (طلا، نقره، پلاتين، تيتانيوم، يک باند باريک استرلينگ و يا يک نوار طلايي ) را انتخاب کنيد. اين واقعيتي بسيار مهم است که بايد آن را در نظر بگيريد. همان طور که مي دانيد حلقه ازدواج ساده نمادي از تعهد عشق شما به همسرتان مي باشد، بنابراين اين نکته را در نظر بگيريد که نوع حلقه اي را که انتخاب مي کنيد به آن حساسيت نداشته باشيد. زيرا شما هر روز حلقه ازدواج ساده خود را به دست مي کنيد.


• اندازه حلقه
اندازه حلقه خيلي مهم است. به اين نکته دقت کنيد، که حلقه انتخابي شما به اندازه باشد.
هر چه عرض حلقه پهن تر و وزن آن سنگين تر باشد، حلقه ازدواج ساده تان گران تر خواهد شد.
• مدل حلقه خود را انتخاب کنيد؟ اين نکته بسيار مهم است که شما حلقه ساده مي پسنديد و يا مجلل؟ اگر شما طرح خاصي را در نظر داشته باشيد، بسيار راحت مي توانيد حلقه خود را انتخاب کنيد. شما مي توانيد طرح مورد علاقه تان سفارش دهيد، در اين صورت مي توانيد سفارش دهيد که نوشته يا پيامي را روي حلقه ازدواج ساده تان حک کنند.
دانستن نکات فوق شما در جهت انتخاب درست حلقه‌ عروسي تان کمک مي کند.


محل خريدحلقه ازدواج ساده
از آن جايي که اين روزها خريد آنلاين بسيار رايج است. شما مي توانيد در زمان هاي فراغت خود حلقه خود را انتخاب و خريداري کنيد.
خريد کاتالوگ
هيچ چيز مثل يک فنجان چاي خوب نيست در حالي که يک مجله پر زرق و برق را ورق مي‌زند. مي توانيد از دوستان خود در انتخاب حلقه ازدواج ساده تان نظر خواهي کنيد.

فروشگاه‌هاي جواهرات
شما مي توانيد با مراجعه کردن به فروشگاه هاي جواهرات معروفي که در شهر خود سراغ داريد. حلقه ازدواج ساده مورد نظر خود را انتخاب کنيد.
حراجي ها
حراجي ها را بررسي کنيد. مردم در اين روزها همه جور کالاهايي را مي‌فروشند.


ساخت حلقه ازدواج ساده عروسي
براي ساخت حلقه هاي عروسي جواهر فروشان از آلياژ زرد با ارزش طلا استفاده مي کنند. که با مس، قلع، ترکيب مي شود. و هم چنين از آلياژهاي پلاتين و طلاي سفيد استفاده مي کنند.
اگر چه در گذشته آلياژهاي کوچک طلايي (طلاي سفيد)، که با روکش فلزي نازکي روي حلقه ازدواج ساده را مي پوشاندند. استفاده مي کردند. و همين اين امر باعث مي شد که اين آلياژ ارزانتر را به جاي طلا جايگزين کنند. تيتانيم به تازگي به دليل دوام، قابليت استطاعت، استفاده مي کنند. و هم چنين حلقه ازدواج ساده خاکستري رنگ اين روزها بيشتر مورد پسند زوج هاي جوان است.

  • - 5
5
درحال ارسال
امتیاز کاربر 4 (1 رای)
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن